Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

O nas

O nas

Misja

Celem działania Rady jest:

Upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz zwiększenie aktywności młodych ludzi w mieście i gminie Złocieniec.

Rada realizuje swoje cele przez:

1) opiniowanie projektów uchwał Rady Miejskiej w Złocieńcu regulujących sprawy istotne dla środowiska młodzieżowego,
2) inicjowanie działań dotyczących życia młodych ludzi w mieście,
3) podejmowanie działań propagujących cele Rady,
4) inspirowanie i koordynowanie inicjatyw młodych ludzi,
5) prowadzenie działalności informacyjnej,
6) nawiązywanie współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi organizacjami, których cele pokrywają się z celami Rady.

Dotychczasowe działania:

Propagowanie działalności samorządowej Rady (debata :”Samorząd – co to takiego”, akcja: „Bilet do samorządu”)
Zainicjowanie akcji: „Nie palę, nie pije, nie biorę, bo życie wolę” promującej zdrowy tryb życia, wolny od uzależnień (ocena ryzyka uzależnień dzieci i młodzieży na terenie miasta i gminy – ankiet, konkurs na projekt bilbordu „Nie palę, nie piję, nie biorę, bo życie wolę, rozmieszczenie bilbordów na terenie miasta) ,
Propagowanie działań chroniących środowisko naturalne na terenie gminy Złocieniec, (współorganizacja obchodów Dni Ziemi, Sesje tematyczne),

Akcje charytatywne wspierające leczeni chorego kolegi („ Koncert dla Grześka”, „Imprezka dla Grześka”, koncert charytatywny „Gramy dlaDominika)

Promowanie młodych talentów (Koncert „Dzielmy się miłością” w hołdzie Janowi Pawłowi II w pierwszą rocznicę śmierci, prezentacje na Sesjach Rady),

Ukazanie problemów dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz możliwości tworzenia i wyrównywania szans ich rozwoju i samorealizacji na terenie miasta i gminy Złocieniec (debata z udziałem przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz niepełnosprawnych)

Współpraca z Ogólnopolską Federacją Młodzieżowych Samorządów Lokalnych (konkurs: Super – Rada 2005”

Współpraca z Sekretariatem ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego (udział przedstawicieli Rady w wizycie studyjnej w departamencie Gironde we Francji – zapoznanie z funkcjonowaniem Młodzieżowej Rady Generalnej oraz poznanie warunków i systemu nauki w szkołach francuskich, udział w projektach „Na młodzież patrz”, „Pozycja Młodzieżowych Rad w Polsce”.

Przedstawicielstwo w Radzie Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego,

Stała współpraca z władzami samorządowymi w celu realizacji projektów wypracowanych przez Radę (np. budowa skateparku, placów zabaw dla dzieci, modernizacja toalet w szkołach, zamontowanie ławeczek przy Zespole Szkół, budowa podjazdu dla wózków inwalidzkich przy SP nr1, )

Informacje ogólne

- Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Złocieniec powstała na mocy uchwały Rady Miejskiej z dnia 30 stycznia 2003 r. jako organ niezależny politycznie, działający na rzecz propagowania idei samorządności wśród młodzieży miasta i gminy Złocieniec.
Wcześniej, bo we wrześniu 2000 roku, Rada Miejska przyjęła Uchwałą Nr XXV/187/2000 z 29 września 200o r. zasady działania Rady Młodzieżowej Miasta Złocieniec, odpowiadając na oddolną inicjatywę złocienieckiej młodzieży.
- Rada liczy 15 Radnych. W jej skład wchodzą przedstawiciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wybieranych w demokratycznych i powszechnych wyborach.
- Rada działa w oparciu o Statut Młodzieżowej Rady MiG Złocieniec
- Radni spotykają się raz na dwa tygodnie, rozpatrując zagadnienia zgodnie z planem pracy rady i sprawy bieżące.
- Rada odbywa Sesje w liczbie niezbędnej do wypełnienia swoich zadań.
- środki zapewniające realizację celów statutowych pochodzą z wyodrębnionej dla potrzeb działalności Rady części budżetu gminy Złocieniec.

Dodaj komentarz